Öt példát mutatunk arra, hogyan is kellene felöltözni a különböző motorozási stílusokhoz. Persze ezeket ne vedd kötelező érvényűnek magadra nézve, bármikor eltérhetsz tőlük. Mindössze iránymutatónak szánjuk, hogy biztonságban, praktikumban és stílusban mi a követendő.
Minden időjárási viszonyra fel van készülve. Hosszú derekú textil dzseki és a hozzá illő nadrág, természetesen mindenféle kivehető béléssel és vízálló membránnal ellátva. A lábán vízálló túracsizma. Ha a ruha nem világos színű, akkor elmaradhatatlan a láthatósági mellény, ez garantálja, hogy észrevehető legyen. A dobozokban még ott figyel egy komplett esőruha és legalább egy pár tartalék kesztyű. A felnyitható állú bukósisakot nem kell minden megállásnál (pl. térképnézegetéshez, fotózáshoz) levenni.
Mivel könnyítheti meg az életét a túramotoros?
Kommunikációs szett, GIVI szerszámos táska, defektjavító készlet
A sportmotoros bőrét csak a bőrruha mentheti meg
Rövid sprintek, gyors kanyarok. A sportmotoros ki sem megy a szerpentinre vagy a versenypályára, ha rossz az idő. Ennek megfelelően a legbiztonságosabb (de legkevésbé variálható) bőrruha a felszerelése. A sportcsizma jól szellőzik és komoly védelmet nyújt a lábnak, a rajta lévő koptató védi a csizma orrát attól, nehogy kilyukadjon, amikor leér a kanyarokban. A sportbukók kivétel nélkül teljesen zártak, fix állrésszel, lehetőleg karbonból készülnek, hogy jó könnyűek legyenek.
Hasznos kiegészítők sportmotorosoknak
Aláöltöző, combtáska, plexi tisztító
A robogós olyan, mintha utcai ruhában lenne
Azt látom, hogy legtöbb robogós a bukósisakon kívül nem vesz magára semmilyen védőfelszerelést. Micsoda mulasztás! Értem én, hogy leszállsz a robiról és máris gyalogos vagy dolgozó ember vagy, de erre is van megfelelő megoldás. A motoros farmerdzseki és nadrág minden protektorral fel van szerelve, kevlar erősítések teszik biztonságosabbá egy sima farmernál. A könnyű motoros cipőben sétálni is lehet, a nyitott bukó kényelmesebb városban, mint a zárt, ráadásul az ülés alatt simán elfér.
Okostelefon-tartó, láncos lezáró, csősál
Kicsit sportos, kicsit túrás, kicsit minden. Mit vegyen fel a naked bike-os?
A naked bike-okat mindenki másképp használja, ezért inkább a felhasználás módja határozza meg, milyen ruhába érdemes öltözni. Ha főleg városban járkálsz vele, a robogóséhoz hasonló, könnyű perforált textil ruha megy hozzá, akár még nyitott sisakkal is! Komolyabb textil öltözetet akkor vegyél, ha hosszabb-rövidebb túrákra mész vele. Ha pedig leginkább adrenalindús szabadidős segédeszközként tekintesz a motorra, öltözz be úgy, akár egy motorversenyző!
Ezekkel fokozhatod naked-bike-od használhatóságát
Tanklock rendszerű tanktáska, USB csatlakozó, GIVI szélvédő plexi
A Café Racer egy stílusirányzat, nem vehetsz fel akármit!
Ha már megépítettél egy különleges, old school motort, kár lenne agyoncsapni a látványt azzal, hogy totál hétköznapi cuccokban ülsz fel rá. Szerencsére itthon motoros ruhából és bukósisakból is lehet már kapni retrót. Ezek már csak kinézetükben emlékeztetnek a 40-50 évvel ezelőtti védőfelszerelésekre, szabványos protektorokkal vannak felszerelve és hozzák a hivatalos Eu-s védelmi szintet.
Autentikus kiegészítők café racer-eseknek
AGV X70 bukósisak, Sixgear Davies kesztyű, Highway Hawk fejidom
Neked van olyan motoros ruhád, ami eltér a trendtől, de mégis azt használod?